De Franse taal kent zo'n 20 – 50 verschillende woorden voor "uit eten gaan". Dat zijn een heleboel verschillende woorden en begrippen voor wat uit eten gaan inhoudt!
En dus, als je een restaurant wilt opzetten, heb je een heleboel woorden nodig om het proces te beschrijven: Hoe je beslist over de kleuren waarmee je uit eten gaat, wat de specials zullen zijn, wat je serveert als volgende gang bij je delicate maaltijd… en ja, weer heb je een heel ander stel woorden nodig die gewijd zijn aan waar je uit eten gaat voor een voedzame maaltijd.
U zult ook de verschillende Franse begrippen en uitdrukkingen voor service moeten kennen, en u zult woorden willen kiezen om te beschrijven hoe uw gasten zullen worden bediend en in welke mate ze zullen worden bediend.
Er zijn een aantal woorden onderaan deze GET geschilderd met zo veel verschillende toespraken dat iemand die voorbestemd is om restauranthouder te worden misschien echt een woordenboek nodig heeft om ze allemaal in één volledig begrijpelijke betekenis te kunnen zien.
De omvang van deze paraplu, wanneer men begint met het opzetten van een restaurant, zou de eerste dagen niet erg goed zijn. De eerste dag van de opening van een eetgelegenheid lijkt vaak alle tijd te zijn om te leren. Men moet een dag doorbrengen met een nieuwe rekruut die aan de voorkant van het huis werkt en de training voor de bediening voorbereidt.
U moet ook de geschiedenis kennen van de plaats waar u zaken wilt doen. Dit is misschien geen persoon, maar in principe wel: opgeleid, eet met klanten, werkt voor klanten, verkoopt producten, verdient geld… en is, kortom, van vitaal belang om alles draaiende te houden zodat u uw gezin te eten kunt geven.
U zult zeker veel van de taal van de sector moeten kennen en u zult een goede communicator moeten zijn. U zult ook veel moeten weten over uw budget, wanneer u uw product of dienst gaat verkopen en hoeveel u zich kunt veroorloven om uit te geven. Een "goedkoop" restaurant zijn is een absolute no-no.
Als u uw restaurant gaat opzetten, zult u verder moeten gaan met de cursus van studie en zelfontdekking. Neem het zeer ernstig, wees niet "… aan het opzetten" van iets dat zou kunnen mislukken. U kunt niet een "op-van-de-molen" restaurant zijn. Je moet anders en uniek zijn. Pas op voor "vertrouwdheid". Dit zou wel eens het hardst klinkende woord van de hele zaak kunnen zijn.
U moet uw markt kennen en weten hoe u uw klanten moet bedienen. U zult waarschijnlijk een beroep moeten doen op deskundigen van derden om u hierbij te helpen, hetzij door u aan te sluiten bij andere personen in uw vakgebied, hetzij door snel – en door zelfstandig – aan een bepaald aspect van de zaak te werken.